scorecardresearch

CENNETTEKİ MAKAMINI GÖREN KİŞİ

197 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
CENNETTEKİ MAKAMINI GÖREN MÜCAHİD KARDEŞİMİZ ( ألله أَعْلَمُ ).
Diyor ki;
Benim gördüğümü görseydiniz kardeşlerim.. جَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالأَرْضُ Cennet, gökler ve yer kadar büyük deyip (bunu biraz açıklıyor). 'Allah, Allah ألله' diyor. Etrafındakiler bilincinin açık olup olmadığını test etmek için, 'cenneti görüyorsan parmağını oynat' diyorlar ve parmağını oynatıyor. Sonra 'ben ölürsem, cihat kıyamete kadar devam etmeli diyor..
Sonra yine Benim gördüğümü görseydiniz Allah’ı sena ثناء ederdiniz (yüceltirdiniz)' diyor. Birisi 'ne görüyorsun ahi' deyince, 'cennet, cennet, جنة yerler ve gökler kadar geniş ' diye cevap veriyor. 'Ne kokluyorsun' diyorlar, 'sizinle değilim, gidiyorum' diyor ve son olarak bir ayet okuyarak şehit oluyor. قَاتِلُواْ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْيَوْمِ الآخِرِ
Tevbe Suresi 29. Ayet
"Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram ettiğini haram tanımayan ve hak dinini din edinmeyenlere küçülmüş oldukları halde kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşın!"

"Rabbinizin bağışına ve genişliği göklerle yer arası kadar olan, Allah'tan gereği gibi korkanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun!"
Ali İmran Suresi 133. Ayet
Şehit ölüm anında, ancak birinizin çimdikten duyduğu acı kadar acı duyar.
Tirmizi.